Во македонскиот дуел: Велкоски преку Седлоски го освои Купот на Босна и Херцеговина

Екипата на Сараево е новиот освојувач на Купот на Босна и Херцеговина откако во реванш мечот загубија само со 1-0 од Широки Бријег.

За потсетување првиот меч игран на „Кошево“ заврши со убедлива победа на домаќинит од 3-0.

Па така нашиот репрезентативец Крсте Велковски како капитен го крена трофејот во мечот во кој го совлада Гоце Седлоски кој е предводник на Широки.