Во македонскиот дуел: Велкоски преку Седлоски го освои Купот на Босна и Херцеговина

Екипата на Сараево е новиот освојувач на Купот на Босна и Херцеговина откако во реванш мечот загубија само со 1-0 од Широки Бријег.

За потсетување првиот меч игран на „Кошево“ заврши со убедлива победа на домаќинит од 3-0.

Па така нашиот репрезентативец Крсте Велковски како капитен го крена трофејот во мечот во кој го совлада Гоце Седлоски кој е предводник на Широки.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!