Во Интер незадоволни од односот на Чаланоглу

Раководството на Интер е незадоволно од однесувањето на играчот од средниот ред на тимот Хакан Чаланоглу, пренесува „Газета дело Спорт“.

Според изворот, агентите на играчот се во преговори со Баерн Минхен. Сепак, италијанскиот шампион не планира да го продаде играчот ова лето. Самиот играч од средниот ред инсистира да се пресели во баварскиот клуб.

Минатата сезона 30-годишниот Хакан Чаланоглу одигра 42 натпревари, постигна 15 голови и 3 асистенции. Договорот на играчот од средниот ред со Интер е до летото 2027 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО