Вимблдон ги потврди термините за двете полуфиналиња

Вимблдон ги објави саатниците во кои ќе настапат полуфиналистите во битка да дојдат до големото финале.

Утре од 14 часот Новак Ѓоковиќ ќе ги одмери силите против Баутиста Агут на централниот терен на Вимблдон, тоа ќе биде нивни 11 меѓусебен ме. а Новак Ѓоковиќ има 7 победи, што го прави и овој пат апсолутен фаворит.

Веднаш по нив, на терен ќе излезат и вториот и трет играч на АТП листата во големото класика, Рафаел Надал против Роџер Федерер, тоа ќе биде финале пред финалето.