Вимблдон ги потврди термините за двете полуфиналиња

Вимблдон ги објави саатниците во кои ќе настапат полуфиналистите во битка да дојдат до големото финале.

Утре од 14 часот Новак Ѓоковиќ ќе ги одмери силите против Баутиста Агут на централниот терен на Вимблдон, тоа ќе биде нивни 11 меѓусебен ме. а Новак Ѓоковиќ има 7 победи, што го прави и овој пат апсолутен фаворит.

Веднаш по нив, на терен ќе излезат и вториот и трет играч на АТП листата во големото класика, Рафаел Надал против Роџер Федерер, тоа ќе биде финале пред финалето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон