ВИДЕО: Зошто вака ги изработивте? Стоилов продуцираше неверојатен пас до Дибиров

Хрватите се импресионирани од играта на Вардар, во иста мера како што се разочарани и од бледото издание на избраниците на ППД Загреб.

Вардар со себе во Скопје носи +9 за реваншот, а во Загреб сигурно уште долго по мечот ќе анализираат што им се случи и од каде Вардар ја извади оваа неверојатна нијанса со која си издејствува голема победа во првиот натпревар.

Мечот беше полн и во изобилие со извонредни потези и голови, но дефинитивно еден потег на Стоилов ја плени публиката и коментаторите.

Во моменти кога Вардар требаше да изведе 9 метри, сите очекуваа Кристопанс да добие топка, тоа го очекуваше и летонскиот џин, но случајот мудриот Стоилов прошверцува топка до крило кај Тимур Дибиров, акција која сепак не заврши со гол, но вреди да се погледне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хаос во Баку: Се крена капак од шахта, го уништи болидот на Вилијамс

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8