ВИДЕО: Зошто вака ги изработивте? Стоилов продуцираше неверојатен пас до Дибиров

Хрватите се импресионирани од играта на Вардар, во иста мера како што се разочарани и од бледото издание на избраниците на ППД Загреб.

Вардар со себе во Скопје носи +9 за реваншот, а во Загреб сигурно уште долго по мечот ќе анализираат што им се случи и од каде Вардар ја извади оваа неверојатна нијанса со која си издејствува голема победа во првиот натпревар.

Мечот беше полн и во изобилие со извонредни потези и голови, но дефинитивно еден потег на Стоилов ја плени публиката и коментаторите.

Во моменти кога Вардар требаше да изведе 9 метри, сите очекуваа Кристопанс да добие топка, тоа го очекуваше и летонскиот џин, но случајот мудриот Стоилов прошверцува топка до крило кај Тимур Дибиров, акција која сепак не заврши со гол, но вреди да се погледне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одредени групите за новата СЕХА сезона – познати ривалите во група за Вардар и Еурофарм

Екс репрезентативецот најново засилување на Металург

Мојсоски не мрда од Бутел

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец