ВИДЕО: Знаевме дека Федерер е маестро, но од денес е и магионичар!

Швајцарскиот ас е познат по неговиот префинет стил кога е на терен, но некогаш навистина знае да го стори и невозможното.

Тој се подготвува полека за Грен слем турнирот во Париз кој следува, Ролан Гарос, а при подготовките имаше еден магичен потег.

Федекс судејки по тренинзите, сигурно планира да оди до крај на овој турнир, каде што и претходно има победувано, но потегот со топчето кое буквално го залепи за својот рекет, ги импресионира милениците на овој спорт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најдобрата македонска тенисерка по подолг период освои титула: Лина најдобра во Белорусија

Кирјос: На многу тенисери им се допадна тоа што го реков за Надал и Ѓоковиќ

Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!

(ФОТО) Надал направи чудесна фотографија: Чекав 15 дена за да ја објавам

ВИДЕО: Каква иронија – Надал на 16 години не го сакаше нештото во кое сега доминира!

ВИДЕО: На турнир во Казахстан го имаме еден од најбизарните поени во тенисот

Поплаките вродија со плод – Ролан Гарос од 2020 година прави радикални промени

Виландер како заштитник на Србинот: Новак беше во право за условите во Париз

Надал за разговорот со Федерер во полуфиналето од Ролан Гарос