(ВИДЕО) Ѕирнете во соблекувалната на Македонија на неколку моменти пред стартот на мечот

Македонската фудбалска селекција пред неколку моменти пристигна на стадионто „Стожице“ во Љубљана.

Момците предводени од селекторот Игор Ангеловски веќе се сместија во соблекувалната, а од видеото може да се забележи дека владее една позитивна атмосфера.

Со лесно #Македонија

Gepostet von Фудбалска Репрезентација на Македонија am Sonntag, 24. März 2019

Се очекува за неколку моменти нашите фудбалери да излезат на теренот на загревање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар