(ВИДЕО) Забиваше преку автомобил, сега ќе му биде тренер на Дончиќ

Поранешниот селектор на Словенија, Игор Кокошков си замина од Далас Маверикс, но раководството на франшизата донесе нов човек во стручниот штаб, близок до Лука Дончиќ.

Станува збор за поранешниот словенечки репрезентативец …

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.