(ВИДЕО) За Далас премалку се и 32 поени на Дончиќ, Ембид и Сиксерс не го даваат врвот

Далас сезонава игра навистина добро и е на добар пат да обезбеди плеј-оф, но Маверикс предводени од фантастичниот Лука Дончиќ сепак не се на потребното ниво за да му се заканат посериозно на лидерот на Истокот, Филаделфија, која ги совлада по втор пат сезонава.

Целиот текст и видеата погледнете ги ТУКА.