(ВИДЕО) Воска среде Кратово со навивачите славеше историски резултат – Нефи Усеини леташе во воздух

Екипата на Воска во деби сезоната во Втората лига Запад стигна до историски резултат откако заврши на 2 место кое води во бараж.

Охриѓани во до крај неизвесен шампионт во последеното коло со ремито кај Силекс во Кратово со 1-1 дојде на чекор до пласамн во елитата.

По крајот на мечот во Кратово играчите на Воска со навивачите го прославија овој за нив историски успех.

Играчите и стручниот штаб пак на теренот во воздух го фрлаа првиот човек на клубот Нефи Усеини.