(ВИДЕО) Волкановски ќе се бори за светска титула, УФЦ направи спектакуларна најава

Утре во Абу Даби борецот со македонско потекло Александар Волкановски ќе има можност да му се реваншира на Ислам Махачев за поразот во Австралија.

Волкановски доби прилика да се реваншира и нивната борба ќе биде главна на „УФЦ 294“ настанот. Двајцата борби се убедени во своја победа, Махачев верува дека може уште еднаш да слави додека, Волкановски е максимално мотивиран да се одмазди.

УФЦ пред оваа борба објави и спектакуларна видео најава.