(ВИДЕО) Во Македонија одат на фудбал да се изнавикаат, во Аргентина – да се нашмркаат!

Скандалозно видео излезе во јавноста од преносот од неодамнешниот натпревар межу Њуелс Олд Бојс и Ривер Плате во рамките на аргентинското првенство.

Додека чека да продолжи мечот, еден навивач на гостинскиот тим е фатен како шмрка дрога и сето тоа на една од трибините на стадионот.