(ВИДЕО) Вестбрук и понатаму тероризира, а Крис Пол игра како пепороден

Јута Џез се врати на победата по нешто послабите игри, а данокот го плати Сакраменто. Кингс доживеаја дебакл, откако Џез постигнаа 154 поени и на крајот славеа со 49 поени разлика, а сите играчи беа расположени за игра.

Оваа победа на Џез од 154:105 е рекорд на франшизата и за прв пат тимот успева да постигне толкав број на поени.

Целиот текст и видеата погледнете ги на следниот ЛИНК.