ВИДЕО: Вардар го гази Рајн Некар по првиот дел – цепелинот на Карачиќ и Криштопанс најатрактивен потег

Ракометарите на Вардар во убедлива игра по првите 30 минути на гостувањето кај Рајн Некар Левен во Манхајм, има убедлива предност (12:16).

Евидентна е квалитетната и дисциплинирана игра на нашиот шампион и претставник во ЛШ, каде по само 30 минути може да се каже дека го размонтиравме Рајн Некар Левен.

Сигурно дека убедливо најатрактивен момент на средбата беше цепелин акцијата која ја спроведоа Карачиќ и Криштопанс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите