ВИДЕО: Вардар го гази Рајн Некар по првиот дел – цепелинот на Карачиќ и Криштопанс најатрактивен потег

Ракометарите на Вардар во убедлива игра по првите 30 минути на гостувањето кај Рајн Некар Левен во Манхајм, има убедлива предност (12:16).

Евидентна е квалитетната и дисциплинирана игра на нашиот шампион и претставник во ЛШ, каде по само 30 минути може да се каже дека го размонтиравме Рајн Некар Левен.

Сигурно дека убедливо најатрактивен момент на средбата беше цепелин акцијата која ја спроведоа Карачиќ и Криштопанс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс