(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Наскоро во јавноста треба да излезе документарниот филм за Михаел Шумахер во кој првпат треба да се видат детали од повредата и рехабилитацијата на поранешниот светски шампион во Формула 1.

Пред да се случи тоа, излезе најава која предизвикува возбуда, веројатно иста онаква како што ќе направи филмот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари ја губат довербата со Фетел – екс механичарот удри по Германецот

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола