(ВИДЕО) Урнебес: Обрадовиќ држи тајм-аут, противнички играч го шпионира

Партизан одигра извонреден натпревар против Монако кој место 40, траеше 55 минути и на крајот победи со 120-114.

Натпреварот го одбележаа многу атрактивни потези на двете страни, но и еден момент од третото продолжение.

При водство на „црно-белите“, Жељко Обрадовиќ на тајм-аут им црташе акција на своите кошаркари, а еден противнички играч го шпионираше.

Целиот текст и видеото погледнете ги на следниот ЛИНК.