(ВИДЕО) Украинците се шампиони: Среде Букурешт грмеа – МАКЕДОНИЈА ХЕЈ, ХЕЈ!

Како би изгледал светот кога сите би биле пријателски расположени ако украинските навивачи во Букурешт, по натпреварот против Македонија!

Додека уживаа во вечерните часови во романската престолнина, група од неколку десетици фанови од Украина, освен што ја славеа својата репрезентација, но не го заборавија и својот ривал.

Среде Букурешт грмеше „МАКЕДОНИЈА, ХЕЈ, ХЕЈ“ и тоа од украинските навивачи кои по ова, добредојдени се во земјава во секое време.