(ВИДЕО) УФЦ убавицата од 3 метра потполно гола скокнала за да избега од мажот кој сакал да ја убие

Светот на боречките спортови пред еден месец остана потресен од веста дека познатата УФЦ лепотица Рејчел Острович била брутално претепана од својот сопруг, исто така ММА борец, Арнолд Бердон.

Тогаш во болница на Острович и беа констатирани низа тешки телесни пвреди меѓу кои и фрактура на јагодичната коска.

Во меѓувреме се појави снимка од инцидентот која ќе биде клучен момент за решавањ на овој случај. Еден сведок го снимил инцидентот. Синмката е со многу лош квалитет, но сепак може да се извлечат доста информации кои би го расветлиле случајот.

На снимката се слуша Бердон како на два наврати и говори дека ќе ја убие. Исто така се слушат лелеците на девојката која го моли да не ја удара, но и се гледа нејното бегство преку балконот и скокот од три метра височина, потполно  гола.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Перо Антиќ застана на чело на Олимпискиот совет на МОК

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед