(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

Изминатата ноќ, Хорхе Масвидал ја постигна најбрзата победа во историјата на УФЦ борбите , кога за три секунди го совлада Бен Аскрен.

Дуелот меѓу Хорхе Масвидал и Бен Аскрен во Велтер категорија се одржа во Лас Вегас. Масвидал веднаш на почетокот скокна на Аскрен, кој ја спушти главата за да го избегне неговиот напад , но Масвидал го погоди со колено по увото.

Аскрен по овој удар се онесвести и по само три секунди борбата заврши, иако судиите прогласија службена победа по пет секунди од почетокот на мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС