ВИДЕО: Убавицата на скии со спектакуларна најава за враќање на патеките

Американската скијачка Линдзи Вон (34), ќе се натпреварува на Светскиот куп кој ќе се одржува кон крајот на оваа недела во Сент Антон.

Вон своето враќање на снежните патеки го најави по пат на споделено видео на Инстаграм, како најава за борба и остварување на рекорден број победи во Светскиот куп.

Таа досега има 82 победи, а рекордер во оваа категорија е шведскиот скијач Ингемар Стенкмарк кој има 86 победи.

Се уште ништо не е готово. Зад мене се тешки 6 недели, но сега повторно сум на скии и се радувам со новиот почеток. Се гледаме овој викенд во Сент Антон“, напиша сексапилната Вон на својот Инстаграм профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Неверојатно што објавил Врањеш со својата жена во екот на аферата со Карлеуша

Орие не играше против Јунајтед затоа што беше во – затвор!

(ФОТО) Карлеуша го враќа ударот – и пенисот на Врањеш излезе во јавноста

(ФОТО) Нова епизода од сапуницата: Карлеуша навистина е лоша девојка!

(ФОТО)Голем СКАНДАЛ: Протекоa порно фотки од Јелена Карлеуша – Врањеш со сопругата на Тошиќ

ФОТО: Германската шампионка се соблече гола за “Плејбој“ – фановите воодушевени

(ВИДЕО) Миа Калифа објави снимка од тунелот – реакцијата на Лукас Перез е апсолутен хит

(ФОТО) Апенините се „тресат“ – Двете секси ќерки на Синиша Михајловиќ влегуваат во реално шоу

(ФОТО) Играчот на Арсенал го обра бостанот од порно актерката: Ех бре пич**