ВИДЕО: Тухел е невиден шоу мајстор – по титулата во купот почна да пее пред новинарите

ПСЖ е убедлив победник во Купот на Франција, каде во Кина денеска, го совладаа составот на Монако со 4:0.

Томас Тухел тргна со прв трофеј, а ако денот се познава по утрото, германскиот стратег можеби ќе биде трофееј во ерата на овој клуб.

По натпреварот, во пресконференциската сала Тухел направи невидена забава.

Евидентна беше радоста на лицето на Тухел, кој во еден момент ја запеа култната песна Happy од Фарел Вилијамс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки