ВИДЕО: Тухел е невиден шоу мајстор – по титулата во купот почна да пее пред новинарите

ПСЖ е убедлив победник во Купот на Франција, каде во Кина денеска, го совладаа составот на Монако со 4:0.

Томас Тухел тргна со прв трофеј, а ако денот се познава по утрото, германскиот стратег можеби ќе биде трофееј во ерата на овој клуб.

По натпреварот, во пресконференциската сала Тухел направи невидена забава.

Евидентна беше радоста на лицето на Тухел, кој во еден момент ја запеа култната песна Happy од Фарел Вилијамс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Смирувачки вести од Ибица: Не грижете се, добро сум!

ФОТО: Лондон има нова фудбалска кралица

Карагер сака да биде духовит: Гери Невил го спореди со – Кристијан Голубовиќ!

ШК „Алкалоид“ се подготвува за Европскиот Клупски Куп 2018

ВИДЕО: Освојуваше медали на ЕП и СП, беше спортистка на годината, а сега снима порничи

ФОТО: Германија пак ја има најубавата атлетичарка

ФОТО: Манекенката провоцира – Кој играч може да биде од позади

ВИДЕО: Линдси Вон не мирува – повторно во центарот на вниманиетo

ФОТО: Унгарската тенисерка „го запали“ Инстаграм