(ВИДЕО) „Црвено-црните“ повторно во центарот: Егзодусот на Вардар ги донесе најатрактивните трансфери во Европа

На сите им е јасно дека Вардар нема да се бори за титулата во Лигата на шампионите претстојната сезона откако претходните две учествуваше на завршниот турнир, а еднаш и го подигна трофејот.

До официјалниот старт на новата натпреварувачка кампања останува уште помалку од еден месец, а ЕХФ направи попис на најатрактивните трансфери во Европа ова лето. Според европската ракометна организација, на првите две места се досегашните ракометари на Вардар, Арпад Штербик и Лука Циндриќ.

Шпанскиот репрезентативец голман по долго време се врати во тимот на Веспрем, а хрватскиот бек својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Кјелце, заедно со својот поранешен колега од Вардар, Алекс Душебаев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гедбан: Навивачите на Вардар, број 1 во Европа!

„Зборнаја“ ја изгаза Данска и се пласира во полуфиналето на ЕП!

Гонзалез ги откри адутите за СП: Објавен поширокиот список на Македонија

(ВИДЕО) „Беттер одбрана, алсо гоод напад“ – интервју на англиски јазик на селекторот на Црна Гора

Металург немоќен и во „Јане“ – победата ја однесоа Мешков Брест

Кизиќ – новата голманска надеж на Вардар: Добро се подготвив, но не очекував…

Металург го намачи – но комбинираниот Вардар победи „низ иглени уши“

Градското дерби во Гевгелија кое ќе има МНОГУ ЖАР: Кожув и Фантоми „со душа“ го чекаат лидерот Блокотехна

Непотребна драма во Загреб: Лино рече дека си оди, од клубот реагираа: За што зборува овој човек??