ВИДЕО: Црвена Звезда води во Копенхаген

Од 17. минута Црвена Звезда води на гостувањето во Копенхаген со 0:1.

„Црвено-белите“ од Белград носат резултат 1:1, па актуелниот кој го имаат сега им одговара комплетно за пласман во последниот квалификациски прстен пред евентуален пласман во ЛШ.

Стрелец на голот е Боакие, по одличното додавање на Марко Марко, за големо славје на „Делиите“.