(ВИДЕО) Циркус во Бразил: Возачи на итна помош го прегазија фудбалерот, па уште и му се смееја

Неверојатна ситуација се случи во бразилскиот фудбал во последното коло од регионалните натпреварувања.

На мечот меѓу Триндаде и Фламенго, еден од играчите на домашната екипа се повреди и остана да лежи на теренот. Лекарска екипа со возило дојде до него, но место да застане да му пружи помош, го прегази.

Капак на се беше тоа што откако сфатија што се случило, добро се изнасмеаја, додека фудбалерот се мачеше во болки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Емоции на Вембли: Стерлинг ги посвети головите на малиот пријател кој не се спаси

ВИДЕО: Новаче, па ти играш фудбал – тенисерот од Србија во улогата на Кристијано Роналдо

(ФОТО) Куртоа има проблеми во Реал, но во креветот – растура!

ВИДЕО: Вест за историја – тој е слеп, а истрча полумаратон во Њујорк

Што се нема да им текне: Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за богатство

Каква идеја, каков момент – навивач на „топчиите“ направи забавна најава на аеродром: Арсенал води 1:0!

ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

(ВИДЕО) Вон повторно се соблече: Американката сега се надмина

Циркус во Паргвај: Тренерот спиел со жената на играчот, а друг играч спиел со неговата жена