(ВИДЕО) Тројката со која Зетов ја уништи Црна Гора…

Кошаркарот на Струмица, Димитар Зетов се претвори во суперхерој на македонската кадетска репрезентација на дуелот со Црна Гора, во првото коло од Европското првенство во Скопје.

Не само затоа што беше најефикасен во нашата селекција, туку и поради тројката што ја постигна на 30 секунди пред крајот, а со која Македонија го скрши отпорот на противникот.

Целиот текст и видеото можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.