(ВИДЕО) Тројката на Нено од центар – трет најатрактивен потег

Иако македонската репрезентација имаше неколку цепелини и атракции за време на натпреварите во Перм, ФИБА ја избра тројката на Ненад Димитријевиќ во конкуренција од десетте најубави потези од последниот квалификациски прозорец.

Нашиот кошаркар погоди од половина терен на мечот против Италија во третото коло и со тоа ја најави сензационалната победа на Македонија која потоа ни остави надеж дека можеме да се пласираме на Европското првенство.

Целиот текст и топ-10 потезите, погледнете ги на следниот ЛИНК.