(ВИДЕО) Трансферот на летото е готов: Чекаме уште официјална потврда

Се чини се надзира крај на трансфер сагата на Антоан Гризман во Барселона. Ова доаѓа откако денес во просториите на шпанската Ла Лига се појави адвокатот на францускиот репрезентативец.

Тие ќе ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра. Барселона се обиде да преговара со Атлетико, но клубот од Мадрид одби да прифати сумата да биде исплатена на неколку рати, па „каталонците“ имаа само една опција.

По неколку дена неизвесност, денеска адвокатот на Антоан Гризман пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра и да ја купи слободата на напаѓачот.

Со него нема преставници на Барселона, но информациите од шпанските новинари велат дека за неколку часа информацијата ќе биде и официјално потврдена.