(ВИДЕО) Трансферот на летото е готов: Чекаме уште официјална потврда

Се чини се надзира крај на трансфер сагата на Антоан Гризман во Барселона. Ова доаѓа откако денес во просториите на шпанската Ла Лига се појави адвокатот на францускиот репрезентативец.

Тие ќе ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра. Барселона се обиде да преговара со Атлетико, но клубот од Мадрид одби да прифати сумата да биде исплатена на неколку рати, па „каталонците“ имаа само една опција.

По неколку дена неизвесност, денеска адвокатот на Антоан Гризман пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра и да ја купи слободата на напаѓачот.

Со него нема преставници на Барселона, но информациите од шпанските новинари велат дека за неколку часа информацијата ќе биде и официјално потврдена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона

Во Тотенхем, Покетино го претстави Покетино!