(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА: Брутално и без милост – обезбедување уби познат ММА борец

Најдобриот боач од Узбекиста, Жамшид Кенжаев кој од неодамна започнал и ММА кариера изминатата ноќ брутално беше убиен од обезбедувањето на еден ноќе клуб.

Од снимката се гледа како Кенжаев со пријателите се обидува да влезе во ноќниот клуб, но обезбедувањето го одалечува од врата.

По неколку секунди се враќа и настапува општа тепачка, а Кенжаев брутално е претепан и притоа смртно избоден од сопствениот нож кој го извадил од џебот, а во меѓувреме му бил одземен од еден член од обезбедувањето.

Полицијата по прегледување на снимката ги идентификувала сите учесници во тепачката и истите веќе се уапсени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата