ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

Поминаа две години откако Франческо Тоти на својот „Олимпико“ се прости од активното играње фудбал.

Но тој и понатаму е активен, како играч во мини фудбал, каде се уште демонстрира зошто беше еден од најголемите фудбалски тешкаши во Европа.

Легендарниот капитен, сега еден од менаџерите на Рома, се наоѓа во Кувајт, каде настапува на егзибиционистички турнир во мал фудбал.

За него беше доволен еден мал допир со топка, момент на инспирација за да ги подигне на нозе сите присутни во салата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Ина – една од најубавите македонски спортистки која плени со сексапил

(ВИДЕО) Човекот не може да седи мирен: Лудориите на Диего Коста

Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

КК Академија ФМП влезе во првата лига на Северна Македонија

ВИДЕО: „Бачушка“ Зинченко и се пушти на водителката по мечот со Србија!

Олд Скул: Можеби го нема веќе ни во Македонија, но затоа Џиџи се вози со него

„Силуваната“ се премисли – Роналдо не ја силувал!

(ФОТО) Толку траеше поддршката за вардарци: На Твитер удрија по Столе!

Нема да верувата колку заработи згодната плавуша што го прекина финалето од ЛШ