ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

Поминаа две години откако Франческо Тоти на својот „Олимпико“ се прости од активното играње фудбал.

Но тој и понатаму е активен, како играч во мини фудбал, каде се уште демонстрира зошто беше еден од најголемите фудбалски тешкаши во Европа.

Легендарниот капитен, сега еден од менаџерите на Рома, се наоѓа во Кувајт, каде настапува на егзибиционистички турнир во мал фудбал.

За него беше доволен еден мал допир со топка, момент на инспирација за да ги подигне на нозе сите присутни во салата.