(ВИДЕО) Торино на нозе, пристигна Де Лихт

Холандскиот репрезентативец Матијс де Лихт вечерва пристигна во Торино каде треба да ги помине следните пет години од својата кариера, но како играч на Јувентус.

Како што е познато тој се согласи на договор со италијанскиот шампион, утре треба да биде официјално промовиран и претставен пред новинарите и навивачите.