(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата

Линдзи Вон, легендата на светското скијање големата шампионка  имаше голема среќа за време на својата последна трка во Супер-Џи во кариерата.

Американката доживеа  тежок пад, па мораше да интервенираат медицинска екипи со цел да и  помогне.  И покрај тоа , Вон се крена повторно на скии и на крајот се спушти до целта .

Иако заврши без пласман, но за среќа беше избегната повреда.

Екс олимписката шампионка која најави дека ја вози последната сезона во кариерата, на трката во шведскиот Ореу удри во капија и падна при голема брзина  по што летајќи низ воздухот заврши во заштитната ограда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Прекрасната бордерка Марија: Неопходна е поголема поддршка за големи дострели