(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка

Во Кранс Монтана денес се возеше спустот за скијачки во рамки на Светскиот куп. Италијанската скијачка Софиа Џоџиа стигна до првата победа во спуст оваа година со време од 1.29.77.

Сепак трката ја одбележа падот на најдобрата словенечка скијачка и двократна светска шампионка Илка Штухец.

Словенката на средина од стазата изгуби контрола и заврши во заштитната ограда, но сепак се придигна на нозе и се спушти до целта.

Сепак таа по крајот почуствувала болка во колената, па по прегледите било констатирано дека и пукнал задниот вкрстен лигамент на левото колено. Поради ова ќе го пропушти остатокот од сезоната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола