(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка

Во Кранс Монтана денес се возеше спустот за скијачки во рамки на Светскиот куп. Италијанската скијачка Софиа Џоџиа стигна до првата победа во спуст оваа година со време од 1.29.77.

Сепак трката ја одбележа падот на најдобрата словенечка скијачка и двократна светска шампионка Илка Штухец.

Словенката на средина од стазата изгуби контрола и заврши во заштитната ограда, но сепак се придигна на нозе и се спушти до целта.

Сепак таа по крајот почуствувала болка во колената, па по прегледите било констатирано дека и пукнал задниот вкрстен лигамент на левото колено. Поради ова ќе го пропушти остатокот од сезоната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..