(ВИДЕО) Страста на Кавани не се купува со пари

Иако нема минутажа како во ПСЖ и е во длабока сенка на Кристијано Роналдо, Единсон Кавани не пропушта шанса да потсети колку е значаен за тимот на Манчестер Јунајтед.

Така беше и денеска, на натпреварот против Вест Хем кога тој му асистираше на Рашфорд за победничкиот гол, во 93. минута.

Радоста по асистенцијата и славјето како тој да го постигна голот, најдобро ја покажува страста на Уругваецот и фактот колку Јунајтед е во неговото срце.