(ВИДЕО) Страшна трагедија, побара измена – пристигна и хеликоптер, но му немаше спас

Нова голема трагедија се случи на спортските терени, а овојпат вест за смрт на спортис ни пристига од Австралија.

Имено на рагби меч кој се играл пред 1000 гледачи, во еден момент млад 20-годишен рагбист побарал замена од теренот бидејќи не се чуствувал добро. Веднаш потоа се срушил на терен, интервенирале медицински лица со две возила, а бил повикан и хеликоптер.

За краток период по воздушен пат бил транспортиран во болница каде што било констатирано смрт.

„Дваесетгодишен рагбист почина во болница. Детали од анализата ќе одлучат од што починал“ порача од полицијата за ТВ Канал  9, извор од каде што велат дека момччето страдало веројатно од срцев удар.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата