(ВИДЕО) Страшна трагедија, побара измена – пристигна и хеликоптер, но му немаше спас

Нова голема трагедија се случи на спортските терени, а овојпат вест за смрт на спортис ни пристига од Австралија.

Имено на рагби меч кој се играл пред 1000 гледачи, во еден момент млад 20-годишен рагбист побарал замена од теренот бидејќи не се чуствувал добро. Веднаш потоа се срушил на терен, интервенирале медицински лица со две возила, а бил повикан и хеликоптер.

За краток период по воздушен пат бил транспортиран во болница каде што било констатирано смрт.

„Дваесетгодишен рагбист почина во болница. Детали од анализата ќе одлучат од што починал“ порача од полицијата за ТВ Канал  9, извор од каде што велат дека момччето страдало веројатно од срцев удар.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Одбојкарите слават – нека се виори тоа МАКЕДОНСКО СОНЦЕ!

Драма со Унгарија – но голема победа на Македонија за живеење на сонот за пласман на ЕП

Македонските одбојкари европските квалификации ги стартуваат од Будимпешта

Италијански голман ја преживеа несреќата на паднатиот мост во Џенова

(ВИДЕО) Атлетичарка од Израел се посрамоти: Го прослави среброто, а до крајот остана уште еден круг

Никола Ѓорѓиев: Унгарија е екипа која добро ја познаваме

ТРАГЕДИЈА: Од срцев удар умре одбојкар на хрватскиот шампион – играше со нашиот Љафтов

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА: Брутално и без милост – обезбедување уби познат ММА борец

ВИДЕО: Сочни пцовки – „Да ти е*ам….“