(ВИДЕО) Стоилов е незадржлив за Јапонците – Со тројца на грбот го лобуваше голманот

Македонија во овој момент го игра првиот натпревар на Мундијалот против репрезентацијата на Јапонија.

Во првото полувреме блескаат Борко Ристовски, Кире Лазаров, но Столе Стоилов кој е незадржлив за јапонската одбрана.

При крајот на првиот дел, Талески одлично го проигра пикерот на македонската репрезентација, кој со тројца противнички ракометари на својот грб направи одличен ролинг се ослободи од своите чувари и со стил го лобуваше голманот на Јапонија.

stoleloob

САМ ПРОТИВ СИТЕЕЕЕ!!!!! Стоилов со страшно добар лоб против тројца на себе! СТОЈАНЧЕ <3

Gepostet von Спортисимо Македонисимо am Freitag, 11. Januar 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство