(ВИДЕО) Стариџ скршен од тага

Даниел Стариџ од пред една недела е слободен агент откако му заврши договорот со Ливерпул. Тој својот годишен одмор го поминува во Лос Анџелес каде се соочи со неочекувани проблеми.

View this post on Instagram

This is him

A post shared by Daniel Sturridge – Dstudge (@danielsturridge) on

Имено провалници му го украле кучето. Тројца крадци провалиле во домот на Стариџ, а фудбалерот за тоа објави на Инстаграм:

„Слушнете, некој провалил кај мене дома во Лос Анџелес и го украл моето куче. Ако некој знае кој обил кај мене, ќе платам колку треба, сериозен сум. Сакам да знам кои ми ги земал работите, сакам да знам кој ми го украл кучето. Сакам да знам што кој ѓавол се случува.

„Како воопшто може да се влезе во дом во Лос Анџелес и да се украде нечие куче, луди ли сте? Кој може нека го најде моето куче, ќе платам колку и да треба сериозно“., вели Стариџ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!

(ФОТО) Каков лик: На прозивка на клубот се појави со торба со реклама на порно сајт

ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд