(ВИДЕО) Српскиот ватерполо селектор е најголемиот господин во историјата на спортот

Не е новост дека Србија е нов европски шампион во ватерполо. Репрезентацијата на оваа земја со години никој не може да ја симне од тронот, без разлика дали се работи за континентално, планетарно или олимписко натпреварување.

Но, најубавата приказна од последното Европско првенство кое заврши синоќа во Барселона е селекторот Дејан Савиќ. Уште во полуфиналето против Хрватска ги освои симпатиите, а синоќа воодушеви откако, место да слави со своите ватерполисти, отиде да му се поклони на својот шпански колега Давид Мартин.

*моментот на поклонување е на 4:50 минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата