(ВИДЕО) Српскиот Богдановиќ погоди тројка преку Хрватскиот, па сочно опцува

Кошаркарите на Сакраменто Кинг ја запишаа првата победа во новата сезона откако по пет врзани порази славеа над Јута Џез со 102-101.

Она што привлече внимание е тројката на српскиот репрезентативец, Богдан Богдановиќ.

Имено пред крајот на третата четвртина, Кингс имаа предност од 78-77, а Богдан дојде до топката, со финта се ослободи од својот противник, Хрватото Бојан Богдановиќ и преку неговата рака погоди тројка.

После кошот кој очигледно му годеше, следуваше сочна пцовка како еден вид на олеснување:

„Маму ти је*ем у пи*чку“, можеше да се прочита од устата на Србинот.