ВИДЕО: Србите направија тензија – Троицки и Ѓоковиќ му се пуштија на судијата

Виктор Троицки и Новак Ѓоковиќ во дублот против Качанов и Рубљов, го играат одлучувачкиот меч од 1/4 финалето на Дејвис Купот.

Но на овој меч, поради некои одлуки на судијата, Троицки и Ѓоковиќ заминаа до столчето на судијата да протестираат поради неправда.

Но нешто подоцна тие веднаш дојдоа до брејк и ги избегнаа сите лоши сцени од претходно. Во моментов е 1:1 во сетови и се игра завршницата од 3. сет.