(ВИДЕО) СРАМНО И БЕДНО: Бејзбол играч БРУТАЛНО ја претепа својата девојка

1042

Не така познатиот бејзбол играч Дандри Васкез (24) се најде во голем скандалот во САД.

Васкет кој во минатото со Детроит Тајгерс потпиша договор вреден 1.2 милиони долар, снимен е како во степеништето ја шамари, удриа и влече за коса својата девојка, а шокантното видео овие денови се шири на социјалните медиуми.

Иако видеото дури сега се појави во јавноста, истото датира од август, 2016 година, а тогаш Васкез играше за Ланкастер Барнстормерс  кога два дена по инцидентот беше уапсен. На судењето ја призна вината и му беше доделена парична каза и обврска да посетува часови за контрола на бесот.