(ВИДЕО) Спектакуларната последна четвртина во која Димитријевиќ ја збудале цела Шпанија

Најдобриот македонски кошаркар во моментов, се наоѓа во одлична форма и тоа го докажува со секој нов натпревар на Хувентут.

Синоќа постави нов личен рекорд во АЦБ лигата со 27 поени на кои додаде 8 асистенции и оствари индекс 30, исто така највисок во кариерата.

Целиот текст и изданието на Димитријевиќ погледнете ги на следниот ЛИНК.