(ВИДЕО) Спектакл во Истанбул: Драгиќ и Дончиќ ги „поништија“ Коркмаз и Осман

Европското првенство ќе биде неверојатно интересно и квалитетно, а најава за тоа се подготвителните натпревари на околу три недели пред неговиот почеток.

По двата извонредни дуела меѓу Грција и Шпанија во Атина и Мадрид, вечерва во Итанбул, спектакл приредија Турција и актуелниот европски шампион Словенија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.