ВИДЕО: Сочни пцовки – „Да ти е*ам….“

Хрватската атлетичарка Сандра Перковиќ испиша историја во атлетиката откако дојде до петиот златен медал во низа во дисциплината фрлање диск, а најинтересен момент од се беше нејзината прослава.

Sandra Perkovic wins fifth European discus title

In a class of her own – Croatia discus superstar Sandra Perkovic makes European Athletics Championships history as she becomes the first ever athlete to win five gold medals in the same event 👏👏👏 #EC2018

Gepostet von European Athletics am Samstag, 11. August 2018

Понесена од емоцијата и еуфоријата која што ја зафати, Перковиќ испрати сочни пцовки кои убаво можеа да се слушнат за време на самиот пренос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата