ВИДЕО: Смел потег на голман во футсал – тргна напред и му даде гол на колегата

Во Рига, Латвија, каде Македонија оствари сигурна победа против домаќинот (0:2), моментално се одржува ЕП во футсал до 19 години.

А од тоа првенство ни доаѓа вистинска мајсторија и голема храброст или умешност на еден од голманите.

Голманот на Полска реши да тргне во смел напад да дојде до позиција да шутира и да го совлада својот колега од руската футсал репрезентација.

Голот може да го погледнете ОВДЕ.