(ВИДЕО) Словенецот со чудо од одбрана – Интер, но и Пандев го слават Хандановиќ

Интер е во Лигата на шампионите, а Џенова на Горан Пандев останува во Серија А. Ова е епилогот по последното коло, а главниот виновник за ваквиот расплет е голманот на „нераѕурите“.

Самир Хандановиќ е човекот на одлука откако во 92. минута феноменално одбрани удар на Салих Укан од Емоли кој излезе еден на еден со Словенецот.

Одбраната во 92 минута на Интер му донсе пласман во ЛШ, додека од друга страна Емоли го испрати во Серија Б.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари