(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?

Кошаркарите на Хјустон синоќа го совладаа тимот на Голден Стејт во одличен меч со резултат од 135-134 после продолженија.

По мечот најмногу се говореше за она што се случуваш во последната минута, поточно неверојатната неправда кој е сторена против Хјустон.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И големите знаат да пуштат некоја солза – Антетокумпо доби МВП награда па се расплака!

МЗТ Скопје потврди – како и годинава, така и во новата сезона: Ќе игра во АБА2

ВИДЕО: Страшен баскетчија – некогаш го носеше дресот на Кожув, сега пали и жари во баскет

Родман објасни зошто се уште му нема рамен на Мајкл Џордан во НБА лигата

Македонец ќе биде селектор на Бугарија!?

МЗТ Скопје: Зад нас се пеколни десет месеци, но подготовките за новата сезона почнуваат уште денеска

(ВИДЕО) Прославата се претвори во хаос: Стампедо и пукање во Торонто!

(ФОТО) НБА ѕвездата се врати на одмор, па по своето село се вози со трактор

„Езерџиите“ во транс – го добија посакуваниот трансфер, реакција и на Леброн Џејмс