(ВИДЕО)Синот на Цеца и Аркан е вистински „ѕвер“ – противникот нокаутиран, па докторите го спасуваа

Вељко Ражнатовиќ, синот на познатата српска двојка, пеачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан уште еднаш покажа дека е вистински „ѕвер“.

Младиот боксер на почетокот на годинава реши сериозно да влезе во овој спорт, а веќе иако релативно неисуксен, бележи одлични резултати.

Доказ за тоа е синоќешната борба во која Вељко со технички нокаут во втората рунда буквално го патосираше Данило Стачоне од Италија.

Стачоне остана да лежи на подот во бесознание, па мораше да интервенира Брзата помош која го „врати во живот“, но веднаш Италијанецот беше транспортиран во болница на детални лекарски прегледи.

Инаку во претходните два меча, Ражнатовиќ на своето деби на 10. март годинава пред 5000 гледачи исто со нокаут во втората рунда славеше на Краштја Јорданов од Бугарија, а пред месец дена на поени во четвртата рунда го победи Хрвоја Божиновиќ од Хрватска.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Хабиб случајно го откри договорот: Ѕвездата на УФЦ ќе биде жестоко казнета!

ВИДЕО: УФЦ не памети по крвава борба – ВОЗНЕМИРУВАЧКИ сцени

Не е шега: Нурмагомедов ќе се бори со Мејведер, се знае и терминот

Пред еден месец сите го сакаа Нурмагомедов, денеска сите го мразат

(ВИДЕО) ШОК: Шампионот во тешка ситуација по нокаутот – докторите се борат за неговиот живот

(ФОТО) Изразот на лицето на Вајлдер кога Фјури стана по вториот нокдаун е хит на социјалните мрежи

Шоу, драма, нокдауни и на крајот уште едно разочарување во тешкашкиот судир на годината

Сопругата на поранешниот играч на Црвена Звезда донираше пари за Партизан

Првиот човек на УФЦ ги откри плановите за Конор и Хабиб: Што е следно за Ирецот и Дагестанецот?