ВИДЕО: Синот на Аркан и Цеца влегува професионалнo во спортот – ќе дебитира во кик-бокс

2092

Синот на Аркан и познатата фолк пеачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко се одлучи сериозно да влезе во спортото и тоа порфесионално

Младиот Ражнатовиќ на 10. март во Јагодина ќе го има своето деби во рингот, во кик-бокс меч против Бугаринот Краштја Јорданов од Софија.

Вељко на социјалните медиуми се пофали да напорно се подготвува за своето огнено деби.

„Сигурен сум дека ќе оправдам довербата во рингот. Го одликува упорноста, вољата, смислата за бокс и спартанската дисциплина што е предуслов за успешна боксерска кариера“, изјави неговиот тренер Ракоњац.