(ВИДЕО) Што уште да направи Леброн за Лејкерс?

Леброн Џејмс се доближи на помалку од 200 поени од Карим Абдул Џабар на првото место на вечната листа на стрелци во НБА, но и неговите 46 против градскиот ривал Клиперс не беа доволни за победа на Лејкерс.

Противникот, формално како гостин, триумфираше со 133-115 и им ја искомплицира ситуацијата на Лејкерс кога станува збор за борбата за пласман во плејин.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.