(ВИДЕО) Штета: Шкупи во финишот испушти резултат за полн стадион во Скопје

Последниот македонски претставник кој излезе на европска сцена неделава се враќа со пораз од 0-2 од гостувањето кај големиот фаворит Ренџерс.

Штета, бидејќи до судиското продолжение, Шкупи имаше минимална негатива и услови за полн стадион во Скопје идната недела. Дури, чаирчани не беа ни толку инфериорни бидејќи ја имаа топката во свој посед 44% од времето иако не упатија ниеден директен удар во рамките на противничкиот гол.

Марфи во 23. минута го отвори резултатот иако е впечаток дека Зендели можеше и подобро да интервенира. Вториот погодок падна во втората минута од судиското продолжение кога Таверние од пенал ја затресе мрежата на Шкупи.

Реваншот се игра во вторник во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума