(ВИДЕО) Штета: Шкупи во финишот испушти резултат за полн стадион во Скопје

Последниот македонски претставник кој излезе на европска сцена неделава се враќа со пораз од 0-2 од гостувањето кај големиот фаворит Ренџерс.

Штета, бидејќи до судиското продолжение, Шкупи имаше минимална негатива и услови за полн стадион во Скопје идната недела. Дури, чаирчани не беа ни толку инфериорни бидејќи ја имаа топката во свој посед 44% од времето иако не упатија ниеден директен удар во рамките на противничкиот гол.

Марфи во 23. минута го отвори резултатот иако е впечаток дека Зендели можеше и подобро да интервенира. Вториот погодок падна во втората минута од судиското продолжение кога Таверние од пенал ја затресе мрежата на Шкупи.

Реваншот се игра во вторник во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Златната ракавица“ за чуварот на „кралевите“

ФИФА одлучи: Тренер на годината е Французин!

„Кралевите“ за наследникот на Модриќ ќе плаќаат 80 милиони евра

(ВИДЕО) Спалети добива меч суспензија поради реакцијата во Џенова

(ВИДЕО) Без милост: Играчите на Вест Хем поставија слики низ соблекувалната и го „тролаа“ Јармоленко

Поранешниот играч на „Кралевите“ убеден: Ќе видите, Реал ќе доведе голема ѕвезда!

Ањели потврди: Сакаме ново европско натпреварување и реформа на Лигата на Европа

Изненадување од „Камп Ноу“: Ракитиќ и Суарез си заминуваат, Барса тргна по две големи ѕвезди