(ВИДЕО) Шокантна снимка: ММА борец по 20 секунди сам си ја скрши ногата

ММА борецот Џоната Кинг зработи една од најлошите повреди во рингот откако по само 20 секунди од мечот сам и ја скрши ногата.

Кинг неодамна е бореше со сонародникот Крис Вилиамс на еден турнир во Лузијана, а ногата ја скрши кога се обиде да го удри ривалот.

Мечот веднаш беше прекинат, а судијата ги повика лекарската служба. Вилијамс „ни крви ни должен“ побед во овој меч.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посакуван расплет: Македонија во група во Љубљана, ќе играме и против Турција на Јошко

Екс играч на МЗТ додека со својот клуб се борел за опстанок барал да оди на одмор со Дара Бубамара

(ВИДЕО) ДРАМА во Банско: Бугарите три часа спасуваа македонски сноубордери

Мекгрегор го нарече Хабиб кучка, а овој му возврати со фотографија која ќе го здоболи Ирецот

Радувај се Македонија: Одбојкарската репрезентација оди на Европско првенство

Шведска ни праги голема услуга – го победија Азербејџан и не носат чекор напред за пласман на ЕП

Сите можни калкулации пред утрешнотo „финале“ за одбојкарите за пласман на ЕП

Европското првенство е се подалеку, Македонија поразена во Запорожје од Украина

(ВИДЕО) ХОРОР во Германија: Во тешка ситуација итно префрлена во болница