(ВИДЕО) Шокантна снимка: ММА борец по 20 секунди сам си ја скрши ногата

ММА борецот Џоната Кинг зработи една од најлошите повреди во рингот откако по само 20 секунди од мечот сам и ја скрши ногата.

Кинг неодамна е бореше со сонародникот Крис Вилиамс на еден турнир во Лузијана, а ногата ја скрши кога се обиде да го удри ривалот.

Мечот веднаш беше прекинат, а судијата ги повика лекарската служба. Вилијамс „ни крви ни должен“ побед во овој меч.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Перо Антиќ застана на чело на Олимпискиот совет на МОК

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед